ارزیابی کسب و کار

ارزیابی

ما شاهد تغییرات روزافزون در تمام عرصه های زندگی هستیم، که نحوه انجام داد و ستد نیز از این قاعده مستثنی نیست.
امروزه مشتریان در هنگام خرید فارغ از اینکه کی، کجا و چگونه نیاز خود را برطرف می نمایند، انتظار یک تجربه بی نظیر را دارند.
بدون شک ایجاد ارتباط موثر با مشتریان و آگاهی از دغدغه های آنها نه تنها سبب افزایش رضایتمندی مشتریان می گردد ، بلکه به شکوفایی هر چه بیشتر کسب و کار نیز می انجامد.

در همین راستا شما به عنوان یک مدیر، کارآفرین و یا صاحب بیزینس نیاز به یک مشاور متبحر دارید، فردی که در رابطه با امور مربوط به مشتریان بینش کافی داشته باشد و بتواند شما را در زمینه ارزیابی عملکرد پرسنل، ارتقا روابط حضوری و دیجیتال، و افزایش سطح کیفیت محصولات و سرویس ها یاری نماید.

در همین راستا شما به عنوان یک مدیر، کارآفرین و یا صاحب بیزینس نیاز به یک مشاور متبحر دارید، فردی که در رابطه با امور مربوط به مشتریان بینش کافی داشته باشد و بتواند شما را در زمینه ارزیابی عملکرد پرسنل، ارتقا روابط حضوری و دیجیتال، و افزایش سطح کیفیت محصولات و سرویس ها یاری نماید.

داریک اولین و تنها شرکت ایرانی در زمینه ارزیابی خدمات و سرویس های ارائه شده توسط کسب و کارها می باشد که از سال ١٤٠٠ فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است.
سرویس های متنوع ارزیابی خدمات این مجموعه کمک شایانی به مشتریان در جهت بهبود و توسعه بیزینس خود می نماید.

شرح خدمات واحد ارزیابی کسب و کار

ما مفتخریم که مجموعه ای از داده ها، اطلاعات و آمارهای موثر را برای ارتقا و گسترش کسب و کارتان به شما ارائه دهیم، نظیر:

١.عارضه یابی و نیازسنجی

برند به معنای وعده ای است که یک شخصیت در قالب کسب وکار به مخاطبین خود می دهد. در صورتی که کسب و کار به وعده های خود عمل کند تبدیل به برند می شود و چنانچه نتواند ادعاهای خود را اثبات نماید در خطر حذف از بازار قرار می گیرد.
عارضه یابی برند ، از اصلی ترین خدمات مجموعه داریک می باشد. در همین راستا ما ارزیابی کلی عملکرد کسب و کارتان را مورد بررسی قرار می دهیم، سپس به تعیین جایگاه فعلی شما در بازار، شناسایی باگ ها و رفع کاستی ها می پردازیم.
همچنین از دیگر خدمات مجموعه می توان به ارائه مشاوره تخصصی، پیاده سازی سیستم کسب و کار، اصلاح سیستم فعلی، ارائه پکیج آموزشی، پیاده سازی سیستم انگیزشی پرسنل و … اشاره نمود.

٢ . شناخت و بررسی رقبا

بنچ مارکینگ فرایندی پیوسته و دائمی است که هر کسب وکاری می تواند در سطح داخلی یا خارجی از آن برای مقایس هی استانداردها،پروسه ها، محصولات، عملیات و سرویس های خود با رقبا بهره گیرد.
کسب و کارهای پیشرو همواره در تلاشند تا فرآیند و تکنیک های خود را به طور مستمر بهبود بخشند و خود را با رقبای برجسته مقایسه نمایند، زیرا با بررسی نتایج این مقایسه ها آنها می توانند کیفیت عملکرد، سیاستها ، استراتژیها ، برنامه ها ، آیین نامه ها ، خدمات و … خود را بررسی کنند و سپس اهداف خرد و کلان برای مجموعه خود تعیین نمایند که منجر به پیشرفت مستمر و تثبیت موقعیت آنها در بازار می شود.
اما نکته حائز اهمیت این است که بنچ مارکینگ علاوه بر اشراف بر تکنیک ها، نیازمند شناسایی صحیح رقبا و تحلیل دقیق داده های جمع آوری شده می باشد، زیرا تشخیص اشتباه رقبا، تحلیل نادرست داده ها و یا تقلید از رقبا بدون در نظر گرفتن تمام جوانب و زیر ساخت ها می تواند باعث دستیابی به نتایج گمراه کننده و در نتیجه ایجاد مشکلات غیر قابل جبران گردد.
لذا توصیه می گردد که برای شناسایی و تحلیل صحیح رقبا از تجربه و دانش متخصصان کارآزموده داریک بهره مند گردید. تیم ارزیابی کسب و کار داریک، قادر به تشخیص رقبای اصلی، تحلیل جامع اطلاعات کسب شده از بنچ مارک، تدوین استراتژی های توسعه برند و افزایش بهره وری و سوددهی کسب و کارها است.

٣. ارزیابی رضایتمندی مشتریان و پرسنل

بسیاری از کسب و کارها، رضایتمندی مشتریان را از مهم ترین سرمایه های خود تلقی می کنند و بر این عقیده استوار هستند که جمع آوری دیدگاه های مشتریان در خصوص برند سبب دستیابی به بینشی عمیق می گردد که به تصمیم گیری های آتی کمک خواهد نمود. همچنین آنالیز میزان رضایتمندی کارکنان نیز اهمیت بسزایی دارد، زیرا یک کسب و کار توسط کارکنانش پیش می رود و توسعه می یابد.
شرکت داریک با بهره گیری از تیم مجرب و حرفه ای خود از طرق مختلف به جمع آوری نظرات و بازخورد های مشتریان و پرسنل می پردازد و سپس داده ها را به دقت تجزیه و تحلیل می نماید تا موثرترین مشاوره را جهت ارتقا کسب و کار ارائه دهد. دسترسی به نقطه نظرات افراد از روش های متعددی امکان پذیر است. نظیر:

ارزیابی حضوری:

مصاحبه کنندگان حرفه ای در محل رستوران، فروشگاه یا کافه حاضر می شوند و تجربیات دقیق مشتریان و پرسنل و همچنین دیدگاه آنها در رابطه با برند را به محض خروجشان ثبت می نمایند.

ارزیابی غیرحضوری:

از طریق سیستم باشگاه مشتریان، سایت، اپلیکیشن، پلتفرم های اجتماعی و … دیدگاه مشتریان جمع آوری می شود. انتخاب مناسب ترین شیوه جمع آوری داده ها و انجام نظرسنجی، بعد از مذاکره مشاوران داریک با صاحبان کسب و کار تعیین می گردد. پس از کسب اطلاعات لازم، مشاورین کسب و کار داریک به تحلیل و بررسی دقیق نظرات، آمارها و واکنش افراد می پردازند که آنها را قادر می سازد که نقاط قوت و ضعف کسب و کار ها را شناسایی نمایند و در جهت اصلاح موانع و کاستی ها گام بردارند.

٤. ارزیابی نامحسوس

ارزیاب های متخصص و با تجربه تیم داریک در قالب مشتریان عادی به مکان مورد نظر مراجعه می نمایند تا کیفیت خدمات و سرویس ها را بصورت کاملا نامحسوس ارزیابی نمایند. آنها در یک چارچوب مشخص وظایف خود را بصورت حضوری، تلفنی و یا آنلاین انجام می دهند. به عنوان مثال به خرید یک محصول خاص، پیاده سازی یک سناریو، پرسیدن سوالات از پیش تعیین شده و … می پردازند و سپس جزئیات دقیق بررسی و مشاهدات خود را در اختیار مشاورین کسب و کار و مدیر برند قرار می دهند تا آنها بتوانند تصمیمات مقتضی را اتخاذ نمایند.

٥.ممیزی استانداردهای کسب و کار

این نوع نظارت که توسط متخصصین کارآزموده اجرا می شود جهت ممیزی استانداردهای تدوین شده برای کسب وکار و همچنین اطمینان از عملکرد صحیح سیستم و کارکنان با توجه به قوانین و مقررات وضع شده می باشد.
هر بیزینسی با استناد به داده های دقیق به شکل موثرتری به خط مشی های تجاری، تغییر الگوهای جاری و برنامه های استراتژیک کسب وکار خود دست می یابد. اما واضح است که این داده ها بدون پردازش و تحلیل کامل هیچ گونه ارزشی نخواهند داشت.

خبر خوش این است که شرکت داریک با هدف ارزیابی و نظارت تخصصی کسب و کار شما با تیمی از متخصصان کارآزموده و با تجربه همکاری می نماید. اعضای تیم پس از گردآوری دقیق اطلاعات و شواهد به تحلیل داده ها بصورت تخصصی می پردازند که سبب تدوین خط مشی و استراتژی های کارآمد و ارائه راهکارهای عملی جهت توسعه بیزینس می گردد.
بی شک تنوع خدمات داریک نیاز کسب و کار شما را شناسایی و برآورده می نماید. به عبارت دیگر با بهره گیری از تیم متخصص مشاوره کسب و کار داریک می توانید کاستی ها و نواقص موجود را مرتفع سازید و گام های موثری در جهت ارتقا کسب و کار خود بردارید.

شرح خدمات واحد ارزیابی کسب و کار

هنگامی که از پیروی از قوانین و دستورالعمل ها سخن به میان می آید، صنعت مواد غذایی یکی از پر ریسک ترین صنایع محسوب می شود. خدمات ارائه شده در واحد ارزیابی شرکت داریک، نه تنها شما را قادر می سازد تا محصولات، خدمات، سرویس ها و برند خود را از جنبه های مختلف بررسی نمایید، بلکه مشتریان وفادار و ارزشمند پرورش دهید.
هدف ما این است که با شناسایی بازار، عارضه یابی کسب و کار، نظرسنجی از مشتریان و پرسنل،شبیه سازی استفاده از سرویس ها و ممیزی استانداردهای تعریف شده اطمینان حاصل نماییم که کسب و کارها و مشاغل مطابق چارچوب و استاندارد های تعیین شده فعالیت می نمایند.
در حقیقت داریک به عنوان واسطه بین مصرف کنندگان و تولید کنندگان عمل می نماید تا میزان رضایت، کارایی، وفاداری به برند و سود شرکت ها را افزایش دهد.
پکیج های متنوع ما که مطابق با نیاز خاص هر فروشگاه، رستوران، کافه و فست فود طراحی می شوند، روش های متعددی برای ارزیابی به شما ارائه می دهند. این برنامه ها بطور دقیق و جامع کارکنان شما را ارزیابی می نمایند و راهکارهای موثری جهت حل مشکلات موجود به شما ارائه می دهند.
بنابراین اجازه دهید که ارزیاب کنندگان مجرب و شایسته ما برای شما تحقیق و بررسی کنند تا اطمینان حاصل نمایید که تمام استانداردهای تدوین شده به طور صحیح و کامل در محیط پیاده سازی می شوند.

درخواست مشاوره

"*" indicates required fields

در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید ؟*